Projekt ExpedicePřesBar představuje vzdělávací expediční projekt studentů katedry Aplikovaných pohybových aktivit Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. Expedice, je realizována studenty magisterského studia v roli odborníku volnočasových aktivit osob se zdravotním postižením (dále ZdP) a umožňuje účastníkům s tělesným, zrakovým, sluchovým i mentálním postižením překonat bariéry, zažít nevšední zážitky a posunout své vlastní hranice. Na počátku května roku 2017  se vydáme do zemí Rakouska a Švýcarska, abychom smysluplně využili 9 dní plných cykloturistiky, vodní turistiky, adrenalinových aktivit a užili si pobyt v přírodě. Ve spolupráci s katedrou Aplikovaných pohybových aktivit, je naším cílem zprostředkovat ZdP účastníkům řadu nevšedních sportovních a cestovatelských zážitků. Díky několikadennímu společnému pobytu v neznámém prostředí se nám studentům podaří získat cenné zkušenosti pro zajišťování a realizaci akcí osob se ZdP. Pomozte nám uskutečnit zdánlivě nemožné a dokázat, že to společně dokážeme. Celá expedice probíhá ve smyslu: „Kde ostatní končí, my začínáme!“ Sledujte náš web, Facebook, případně i Twitter, aby Vám nic důležitého neuniklo.

Projekt ExpedicePřesBar je naplánován ve dnech 5. – 14. května 2017.

  

Mapa trasy z expedice roku 2016
Expedice Přes Bar 2017 ve fotogalerii
21. 07. 2017

Prohlédněte si fotky z uskutečněného 3. ročníku Expedice Přes Bar, tentokrát nejen o překonávání bariér, převážně v rakouských a švýcarských Alpách. Fotogalerie ke shlédnutí zde.

Beseda s účastníky expedice
12. 06. 2017

Zveme Vás na besedu s účastníky Expedice Přes Bar 2017, která se uskuteční v úterý 13. června od 18 hodin v univerzitním areálu Konvikt v Olomouci. Beseda je součástí Dne APA pod záštitou Zaparkuj. Více...

Jsme v cíli, bariéry překonány!
16. 05. 2017

Expedice Přes Bar 2017 je u konce, 9 účastníků se zdravotním postižením si v 10 dnech užilo pobyt v zahraničí a sportovní aktivity v přírodě. Děkujeme za podporu a těšíme se na další ročník.

Výběr účastníků
18. 03. 2017

17. března jsme na schůzi organizátorů vybrali 10 účastníků se zdravotním postižením, kteří se s námi vydají na expedici přes hranice (ne)možného a ještě dál! 

Hledáme sponzory
20. 12. 2016

Hledáme sponzory pro náš projekt. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi s Vámi projednáme podrobnosti a možnosti protiplnění. Děkujeme!  logo1 apa logo2 ftk