Projekt ExpedicePřesBar představuje vzdělávací expediční projekt studentů katedry Aplikovaných pohybových aktivit Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. Expedice, je realizována studenty magisterského studia v roli odborníku volnočasových aktivit osob se zdravotním postižením (dále ZdP) a umožňuje účastníkům s tělesným, zrakovým, sluchovým i mentálním postižením překonat bariéry, zažít nevšední zážitky a posunout své vlastní hranice. Na počátku května roku 2017  se vydáme do zemí Rakouska a Švýcarska, abychom smysluplně využili 9 dní plných cykloturistiky, vodní turistiky, adrenalinových aktivit a užili si pobyt v přírodě. Ve spolupráci s katedrou Aplikovaných pohybových aktivit, je naším cílem zprostředkovat ZdP účastníkům řadu nevšedních sportovních a cestovatelských zážitků. Díky několikadennímu společnému pobytu v neznámém prostředí se nám studentům podaří získat cenné zkušenosti pro zajišťování a realizaci akcí osob se ZdP. Pomozte nám uskutečnit zdánlivě nemožné a dokázat, že to společně dokážeme. Celá expedice probíhá ve smyslu: „Kde ostatní končí, my začínáme!“ Sledujte náš web, Facebook, případně i Twitter, aby Vám nic důležitého neuniklo.

Projekt ExpedicePřesBar je naplánován ve dnech 5. – 14. května 2017.

  

Mapa trasy z expedice roku 2016
Expediční dárkové předměty
15. 12. 2017

Nabízíme k prodeji nástěnné foto kalendáře na rok 2018, dva druhy magnetek a přívěšek na klíče. Vše s fotkami Expedice Přes Bar. Více informací naleznete zde.

Beseda v Ostravě - Život bez bariér
09. 11. 2017

Prezentace expedice 2017 a beseda s účastníky proběhne v neděli 12. listopadu v Ostravě v rámci veletrhu Život bez Bariér. Začínáme ve 13h! Těšíme se na Vaši účast, více info zde.

Konference APA v Praze
21. 09. 2017

V pátek 22. 9. 2017 představíme expediční putování na pražské konferenci aplikovaných pohybových aktivit na FTVS. Více informací o konferenci zde.

Expedice Přes Bar 2017 ve fotogalerii
21. 07. 2017

Prohlédněte si fotky z uskutečněného 3. ročníku Expedice Přes Bar, tentokrát nejen o překonávání bariér, převážně v rakouských a švýcarských Alpách. Fotogalerie ke shlédnutí zde.

Beseda s účastníky expedice
12. 06. 2017

Zveme Vás na besedu s účastníky Expedice Přes Bar 2017, která se uskuteční v úterý 13. června od 18 hodin v univerzitním areálu Konvikt v Olomouci. Beseda je součástí Dne APA pod záštitou Zaparkuj. Více...logo1 apa logo2 ftk